Ankara Rize Dernekleri Federasyonu

CEM KUYUMCU ( İş Dünyası ile İlişkiler ve Gençlikten Sorumlu Başkan )

1976 Rize doğumlu olan Cem KUYUMCU, ilk, orta ve lise öğrenimini Rize’de tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu , Amerika’da Madisonville Kolej’den Enerji Yönetimi diplomasi sahibi, Çankaya Üniversitesi İşletme  Yüksek Lisans Mezunu.
İş hayatına İnşaat Sektörü bünyesinde başlayan ve yurtiçi ve yurtdışında birçok projede farklı  görev ve sorumlulukları yerine getiren Cem KUYUMCU,  Su Grup Enerji Limited Şirketi kurucu ortağı ve genel müdürü olarak , Sege Grup A.Ş olarak  Cibuti’de ,Gürcistan’da Gabon’da ,Ruanda’da Uganda’da şirketleri olmak üzere iş hayatına devam ediyor. Yurtiçi ve Yurtdışında bir çok ölçeklerde İnşaat ve Enerji Yatırımları yapım ve taahhüt işlerini başarıyla tamamladı. Yenilenebilir enerji alanında yurtiçinde ve yurtdışında HES, GES, RES ve biokütle konularında yüzlerce megavat projeler geliştirdi ve hayata geçirdi.
2008 yılından bugüne Yönetim Kurulu Başkanlığını ve CEO’luğunu yapmaktadır.
Hali hazırda 6 ülkede, şirket ofisleri, tesisleri, şantiyeleri, makineleri, müşavirlik, inşaat, genel ticaret sektörlerinde faaliyet gösteren SEGE GRUP Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir;  ÇAYKUR Rize Spor Derneği üyesi olup 90. Dönem ÇAYKUR Rizespor Yönetim Kurulu Üyesidir .
KUYUMCU Sait Ege ve Deniz adında  bir erkek ve bir kız çocuk babasıdır, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.