Ankara Rize Dernekleri Federasyonu

Ankara RİDEF’te Yeni Başkan Muammer BOSTAN

Durum :
Başlama : ()
Saat :
Bitiş :
Yer :
Adres :

Basın Açıklaması (Ridef)
ANKARA RİDEF’TE DEVİR TESLİM
Yeni federasyon Başkanı Muammer BOSTAN oldu.
Ankara Rize Dernekler Federasyon’u 4.Olağan kongre, Akay’daki dernek binasında gerçekleşti. Kongreye delegeler yoğun ilgi gösterirken, seçim birlik beraberlik havasında gerçekleşti.
BASA’ Federasyon’umuzu işin ehline teslim etmenin mutluluğu içerisindeyim.
Kongrede ilk sözü Genel Başkan Süleyman Basa aldı.Süleyman BASA konuşmasında ; Bundan 7 yıl önce Rize Dernekler Federasyonu’nu kurduk.7 Yıllık süreçte başta Rize günlerini başlatmak üzere,bir çok etkinliğe imza attık. İnanıyorum ki, yeni yönetim de güzel işlere imza atacak. Bugün görevimizi gönül rahatlığı ile işin ehline teslim ediyorum. Ve diyorum k Mevla’m Rize’ye tahtını vermiş, maalesef biz bahtını açamıyoruz.Ama artık bahtın açıklığı Rize’nindir. 15 Temmuz sürecinden sonra Rizelilerin birlik beraberlikte içinde olmak zorunda olduğunu belirterek herkesi Ankara’da Federasyonumuzun çatısı altında birlikteliğe ve yeni yönetime desteğe davet ediyorum. Başta geçmişte birlikte çalıştığımız federasyonumuz yönetim kurulu üyeleri olmak üzere bizlere destek veren herkese teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.
Saygı duruşu ve istiklal marşından sonra divan üyeleri seçildi.Divan Başkanlığına, KAR-DER başkanı Ali HACIFAZLIOĞLU, yazmanlığa Selahattin BAL ,üyeliğe Abdurrahman AKSU seçildi. Divanın oluşmasından sonra denetim, faaliyet raporları ayrı ayrı okunup oylandı ve oy birliğiyle kabul edildi.Tek listeyle girilen kongrede,liste okundu ve oy birliğiyle kabul edildi.
Yeni dönemde bayrağı aldığımız yerden çok daha ileriye götüreceğiz
Seçimin gerçekleşmesinin ardından, yeni genel başkan Muammer BOSTAN genel kurula hitap ederek şunları söyledi : Öncelikle teveccüh gösteren tüm hemşerilerime teşekkür ederim.Ankara Rize Dernekleri Federasyonu genel başkanı seçilmenin onur ve gururunu bana yaşatan Rabbime şükür ederim.Bu kongrede büyük fedakarlık yaparak ,görevi devreden sayın başkan Basa’ya ve yeni yönetim için feragat gösteren tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum.İnşallah yeni dönemde bayrağı aldığımız yerden çok daha ileriye götüreceğiz.Bu makamlar asla şahıslara baki değildir.Bende vakti gelince,arkamızdan gelen bir başka hemşerimize görevi devretmeyi bilmeliyim.Yeni dönemde asla yumruklarımız sıkılı olmayacak herkese sevgiyle elimizi uzatacağız .Ankara’da inşallah yeniden birlik ve beraberliği sağlayacağız ve Rize günlerini Ankara’da ki bütün Rizelilerle beraber el ele organize edeceğiz.Nasıl düğünde,cenazede,horonda berabersek; etkinliklerimizde,sosyal faaliyetlerimizde de beraber olacağız.Tekrardan herkese teşekkür ediyor,yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum.Allah yar ve yardımcımız olsun.
Konuşmaların ardından genel kurul,divan başkanlığınca kapatıldı.
Yeni Yönetim,Denetim,Disiplin Asil listeleri ise şu isimlerden oluştu.
Yönetim Asil : Abdurrahman AKSU,Ayşegül HACIOĞLU, ,Cemal DURMUŞOĞLU,Tamer TURAN,Elmas KUTLU,Emine Tülay SÜLÜNGÜL, Hasan KILIÇARSLAN,İsmail Hakkı YAZICI,Gürkan OFLU Ahmet İsmail SARGIN,Metin VEZİROĞLU,Muammer BOSTAN,Osman ALTUN,Sedire METE, Mustafa Kasım ZORLU ,Selahettin BAL,Erkan HACIFAZLIOĞLU,Vural GENÇ,Yener YAVUZ,Yılmaz ÇELİK,Zeynep TEPEGÖZ
Denetim Asil : Mustafa Babal,Turan Topcan,Zeki Yangın
Disiplin Asil : Cengiz Tekin ,Turan Kütükbaş,Hasan Delal

Muammer Bostan’ın Özgeçmişi
Rize Merkez Derebaşı Köyü nüfusuna kayıtlı olan Muammer BOSTAN Karabük’te doğdu.Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olan BOSTAN İşletme Yönetimi üzerine Yüksek Lisans yaptı.Ayrıca Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret mezunudur. Uzun yıllar Marka ve Avrupa Patent vekilliği üzerine çalıştı. Halen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığında çalışmaktadır. Bir çok sivil toplum örgütünde kurucu ve başkanlık yapan BOSTAN, Rize Merkez Derneği (Rimer) başkanı,üyesi , KARDER Genel Başkan Yardımcısı ve Genç Demokratlar Vakfı başkan Vekilliği görevlerini sürdürmektedir. Muammer BOSTAN İki kız çocuğu babasıdır.