Ankara Rize Dernekleri Federasyonu

Ankara’daki Rizeli Öğretmenleri Buluşturduk

Rize Dernekleri Federasyonu (RİDEF) tarafından düzenlenen geleneksel “ÖĞRETMENLER GÜNÜ” yemeği Ankara Kartallar Holding salonunda gerçekleştirildi. Öğretmenler salona girerken RİDEF yönetim kurulunca çiçeklerle karşılandı.

Öğretmenler Günü yemeğine Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu, Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanları Emrullah Uzun, Şükür Köse, Mustafa Günay, Bayram Gündoğar, Yunus Derekaya İbrahim Uzunmehmetoğlu, Bakan Danışmanı Burhan Okutan ve Özel Kalem Müdürü Cihan Bayraktar, Şube Müdürü Namık Kemal Mahioğlu, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Göktan Meto, Bakanlık Müşaviri İrfan Coşkun ve Ankara’da görev yapan Rizeli öğretmenler katıldı. 

RİDEF Genel Başkanı Muammer Bostan yaptığı konuşmada, geleneksel etkinliklerden olan Rizeli Öğretmenler yemeğinde, Ankara’da görev yapan Rizeli öğretmenlerle Bakanlıktaki Rizeli bürokratları biraraya getirdiklerini belirterek, “Öğretmenlerimiz Rize’miz için çok önemli değerlerimizdir. 25 Nisan’da Ankara Millet Bahçesinde yapacağımız Rize Tanıtım Günlerinde öğretmenlerimizin desteği çok önemli olacaktır.” dedi. 

Kartallar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kartal, misafirleri selamladığı konuşmasında öğretmenler gününü kutladı, Rizeli öğretmenleri misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Rize kökenli bir milletvekili olarak RİDEF’i bu güzel ve anlamlı organizasyonu yaptıkları için kutladığını belirterek, “Eğitimin kalitesinin artırılması ve öğretmenlerimizin hak ettiği bir yaşam sürmesi için Hükümet ve Meclisimiz gereken tüm çabayı göstermektedir” dedi. 

Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu da konuşmasında, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuyla bu coğrafyanın çocukları sadece kendi coğrafyası için değil, bütün insanlık için bir şeyler yapacak şekilde bir eğitim sistemi geliştirmek için çalışıyoruz. Önceliklerimiz öğrencilerimizin akademik, sosyal ve değerler bağlamında eş zamanlı gelişimini sağlamaktır.  Bakanlığımızla ilgili programların hayata geçirmesinde en kıymetli yol arkadaşlarımız eğitim yöneticileri ve öğretmenlerimizdir. RİDEF her yıl öğretmenlerimizi biraraya getirerek bunu gelenekselleştirdi. Başkan Muammer Bostan ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.