Ankara Rize Dernekleri Federasyonu

TravelExpo 2017 Turizm Fuarı

TRAVELEXPO 2017 ANKARA FUARINDA RİDEF RÜZGARI

Her sene turizm sezonunun açılmasına yakın düzenlenen Travelexpo Turizm Fuarı bu sene Congresium’da yapıldı. Fuarda Rize’yi temsilen Rize Dernekleri Federasyonu, coşkulu standıyla ve ziyaretçileriyle fuarda ilgi odağı oldu.

23 Martta Kültür Turizm Bakanlığı Bakan Yrd Hüseyin YAYMAN tarafından açılan fuar, 26 Mart’a kadar devam etti. Rize Dernekler Federasyonu’nun Rize’yi temsilen katıldığı fuara;42 il,8 ülke katıldı.Açılışı yapan Bakan Yrd. YAYMAN Rize standını ziyaret ederek horon oynamayı ihmal etmedi.

Tulum,kemençe ile fuara renk katan RİDEF ;standında Ayme Karadeniz Laz Böreği,Rize’den gelen Zaimoğlu Rize Bezleri,Ayder Turizm,ÇAYKUR,araştırmacı Turizmci Hikmet HABERAL’a yer verdi.

Ulusal ve yerel birçok medyanın yakından takip ettiği TRAVELEXPO 2017 fuarında, Rize standı muhabirlerin uğrak yeri oldu. Stanttaki coşku haberlere yansıdı. Çayın sınırsız dağıtıldığı,gelenlere Laz böreğinin ikram edildiği stantta, gelen ziyaretçilere Çaykur Rizesporlu fular hediye edildi.Fuar sonunda bir değerlendirme yapan Genel Başkan Muammer BOSTAN “ TravelExpo Fuarında dört mevsim turizm yapılabildiğini ,Rizemizin bacasız sanayi olan turizmde bir marka olduğunu burada ifade ettik. Rize Valiliğimizin ve Kültür Turizm İl Müdürlüğünün hazırlanmış olduğu tanıtım broşürlerini,cd’lerini ve gezi rehberlerini gelen ziyaretçilere hediye ettik.İnanıyorum ki,bu materyalleri inceleyenlerin,tatil için ilk durakları Rize olacaktır. Katkı sunan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür sunuyorum. Rize’yi temsil etmek ve hizmette bulunmak hem şahsım hemde Rize Dernekler Federasyon’u için bir onurdur. “ dedi.

Bunun yanı sıra Rize Standını 23. Dönem TBMM başkanı Köksal TOPTAN, Ankara Milletvekili Nevzat CEYLAN Ankara Ticaret Odası başkanı Gürsel BARAN, TBMM Milletvekili Hizmetleri Başkanı Ahmet YURTMAN ,Altındağ Kaymakamı Erol KARAÖMEROĞLU, Rize Ticaret Odası Başkanı Aziz KARAMEHMET, Meclis Başkanı Ömer OFLUOĞLU ve çok sayıda Rizeli üst düzey bürokrat ziyaret etti.