Ankara Rize Dernekleri Federasyonu

Rizeli üniversiteliler başkentte buluştu

Ankara Rize Dernekler Federasyonu Gençlik Kolları etkinlikleri kapsamında 2’ncisi düzenlenen ”Rizeli Üniversiteliler Buluşuyor” etkinliğinde Ankara’da öğrenim görmekte olan Rizeli öğrenciler TED Üniversitesinin evsahipliğinde biraraya geldi.

Yemek-konser şeklinde organize edilen etkinlikte tulum eşliğinde horonla memleket hasreti gideren gençler, RİDEF’e teşekkür etti. Başkentteki Rizeli öğrencileri buluşturan Genç RİDEF Başkanı Aziz Can Karaömeroğlu, bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirterek Ankara’daki tüm Rizeli öğrencileri aralarında görmekten mutluluk duyacaklarını söyledi.

Etkinliğe katılarak gençlere destek veren Ankara RİDEF Genel Başkanı Muammer Bostan, yaptığı konuşmada Rizeli gençleri bir arada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bostan, ailelerinden uzakta olan gençlere aile sıcaklığını aratmayacak bir ortam sağlamaya çalıştıklarını ifade ederek, eğitimlerini sorunsuz şekilde tamamlayıp hayata atılmak için gençlerden eğitimlerine odaklanmalarını istedi. Bostan, etkinliğe ev sahipliği yapan Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı ve TED Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu’na teşekkür etti.