Ankara Rize Dernekleri Federasyonu

RİDEF iftarına yoğun ilgi


Ankara Rize Dernekleri Federasyonu’nun geleneksel olarak her sene verdiği iftar yemeği Kartallar Holding’de gerçekleşti. Yoğun katılımla gerçekleşen iftara, Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi Bircan Akyıldız, Kartallar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kartal, RİDEF üye dernek başkanları, Rizeli bürokratlar ve birçok STK temsilcisi katıldı.
MUAMMER BOSTAN:  GURUR DUYALACAK İŞLERE İMZA ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ
İftarda katılımcılara hitap eden RİDEF Genel Başkanı Muammer Bostan konuşmasında katılımcılara teşekkürünün ardından “RİDEF olarak her zaman Ankara’da Rizeli hemşehrilerimize gurur yaşatacak işler yapmaya gayret ettik. Ortaya vizyon koyarak güzel işler yapmak için emek harcadık. Bu emekler neticesinde sizlerin oluşturduğu bu birlik ve beraberlik tablosu ortaya çıktı. Bu emeğe katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
DR. ÖMER İLERİ: “RİZELİLER İLE HER YERDE BULUŞTUM“
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ömer İleri konuşmasında Rize’de büyümediğini ama Dünya’nın neresine gitse Rizeliler ile karşılaştığını ifade ederek, “Rize’de doğup büyümedim ama hep Rizeli olmamdan gurur duydum. Dünya’nın neresine gitsem hemşerilerim ile buluştum“ dedi.
MUHAMMED AVCI’DAN BOSTAN’A TEŞEKKÜR
Rize Milletvekili Muhammed Avcı yaptığı konuşmada, “Bugün iki kişiye teşekkür etmek istiyorum. Birincisi bu binayı Rizeliler için her zaman açan sayın Hasan Kartal’a ve Ankara’da hepimizin muzdarip olduğu huzursuzluğa son veren Muammer Bostan’a ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.
VEKİL AVCI’DAN SONBAHARDA RİZE GÜNLERİ MÜJDESİ
Konuşmasına devam eden Rize Milletvekili Avcı, “Allah nasip ederse, herkesin hasretini duyduğu Ankara’ya yakışır bir Rize Günleri’ni de sonbaharda hep birlikte gerçekleştireceğiz. Ankara ile Rize’yi yeniden kavuşturmuş olacağız“ diyerek katılımcılara Rize Günleri müjdesi verdi.
İftar programı fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.