Ankara Rize Dernekleri Federasyonu

GENEL KURULUMUZU YAPTIK

Rize Dernekleri Federasyonunun olağan genel kurulu Ankara Kent Konseyi Kabul Salonunda üye derneklerinin geniş katılımıyla gerçekleştirildi.Tek liste ile gidilen kongrede Muammer Bostan ve listesi katılan tüm delegelerin oyu ile seçildi.Genel Başkan Muammer Bostan kongrede yaptığı konuşmada “Rize Dernekleri Federasyonunu Ankara’nın en köklü sivil toplum kuruluşlarından biridir ve mazisi başarılı hizmetlerle doludur. Rize Derneği ile başlayıp Rize dernekleri Federasyonu ile devam eden süreçte bugüne kadar görev yapmış olan tüm dernek ve Federasyon başkan ve yöneticilerimize şükranlarımı sunuyorum Rize Dernekleri Federasyonu üye dernekleri ile birlikte Ankara’da ki Rizelilerin tek temsilcisidir” dedi.

Kongremiz horonlar oynanarak birlik ve beraberlik havası içinde sona erdi.Katılan tüm delegelerimize üye dernek başkan ve yöneticilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Yeni Yönetim denetim ve disiplin kurulu üyelerimiz şu isimlerden oluştu.

YÖNETİM KURULU

1. Muammer Bostan (Rize Merkez Derneği-RİMER-Başkanı) 2. Selahaddin Bal (Pazarlılar Kültür ve Dayanışma Der. Başkanı) 3. Celal Arıcı (Ankara Çayelililer Dernek Başkanı) 4. Metin Gültan (Çamlıhemşin Eğitim Kültür Derneği Başkanı) 5. Metin Aydın (Hemşin Derneği Başkanı) 6. Elmas Kutlu Şahinbaş (Rize ve Karadeniz Kültür Der.Başkanı) 7. Abdurrahman Aksu (Rize Eğitim Kültür Derneği Başkanı) 8. Nilüfer İpek (Kadın Kolları Başkanı) 9. Mustafa Kasım Zorlu (İşadamı) 10. Yılmaz Çelik (Bürokrat) 11. Süleyman Gürkan Oflu (Kamu Görevlisi) 12. Emine Tülay Sülüngür (Bürokrat) 13. Osman Altun (İşadamı) 14. Arif Semih Köse (Denetçi) 15. Erol Erkan (Bürokrat) 16. Hasan Kılıçarslan (İşadamı) 17. Cem Kuyumcu (İşadamı) 18. Hasan Delal (Kamu Görevlisi) 19. Deniz Varlı (TBMM Milletvekili Danışmanı) 20. Ali İlhan Kaplan (İşadamı) 21. Deniz Kadıoğlu (Avukat)

DENETİM KURULU

1. Erkan Hacıfazlıoğu (Bürokrat) 2. Tamer Turan (İşadamı) 3. Ahmet Cin (İşadamı)

DİSİPLİN KURULU

1. Turan Topcan (Bürokrat) 2. Göktan Meto (Bürokrat) 3. Hamdi Akın Halıcı (Bankacı)