Ankara Rize Dernekleri Federasyonu

Dünya Kadınlar Günü İstiklâl Marşı ile Kutlandı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve 12 Mart İstiklâl Marşının kabul edilişinin yıldönümü münasebetiyle Ankara Karadeniz Kültür ve Yardımlaşma Derneği (KAR-DER) Kadınlar Kolu ile RİKAD’ın düzenlediği etkinlik, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ile Ak Partinin Keçiören İlçe Başkanı Av. Zafer Çoktan’ın katılımıyla İstiklal Marşının yazıldığı Tacettin Dergâhının bulunduğu Hamamönü’ndeki Çayeli Konağında yapıldı.

Programda KAR-DER Kadınlar Kolu Başkanı Emine Tülay Sülüngür tarafından İstiklal Marşının kabulü ve Dünya Kadınlar Günü ile ilgili bir sunum yapıldı. KAR-DER’in faaliyetlerinden fotoğrafların gösterildiği multivizyonun ardından Yılın Kadını seçilen Yadigar Kayıkçı’ya ödülü KAR-DER Kadınlar Kolu Başkanı Emine Tülay Sülüngür tarafından takdim edildi.

Programa katılan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, İstiklal Marşının hangi şartlarda yazıldığını anlattığı konuşmasında İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatından örnekler verdi. Çanakkale’den Kurtuluş Savaşına ve bugünlere kadar bağımsızlık için kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla verilen mücadeleye değinen Altınok, mücadele ruhunun bugün de bulunduğunu ifade etti. Günün anısına Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’a bir tablo hediye eden Kar-Der Kadın Kolları Başkanı Emine Tülay Sülüngür, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ile Ak Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan’a, organizasyonda emeği geçen RİKAD Başkanı Elmas Kutlu’ya, RİDEF Kadınlar Kolu Başkanı Nilüfer İpek’e ve tüm katılımcılara teşekkür etti.